link(''); ?>

Remonty, nikt ich nie lubi, niestety od czasu do czasu trzeba zdobyć się na wysiłek i odnowić nasz dom czy mieszkanie. Jednak remont oprócz sporego wydatku pieniężnego to także spore wyzwanie pod względem logistycznym. Jak zaplanować remont żeby nie zwariować, zmieścić się w budżecie i przede wszystkim nie musieć robić jakiejś pracy dwa razy przez złe rozplanowanie porządków?

Image

Remont krok po kroku

Przede wszystkim plan! Każdy nawet genialny plan, który jest w głowie trzeba natychmiast przenieść na kartkę. Raz, że wtedy nigdy nie zapomnimy naszych błyskotliwych myśli, dwa przy natłoku takich pomysłów z czasem jedne mogą wykluczać drugie. I o ile na kartce to zobaczymy, to robiąc wszystko z głowy możemy się niemiło zaskoczyć. Zatem - zapisujemy, wszystko. Tutaj także należy ustalić dokładny termin remontu.

Zakupy do remontu należy przeprowadzić na sporo przed rozpoczęciem samych prac. Dlaczego? Może się okazać, że część wymarzonych płytek czy armatury będzie dostępna jedynie na zamówienie i będzie trzeba poczekać 3-4 tygodnie na ich dostępność.

Jeśli nie planujemy bardzo gruntownych zmian typu wyburzanie ścian czy stawianie nowych, należy zacząć przede wszystkim od poprowadzenia/wymiany instalacji. Kiedy z tym się uporamy przychodzi czas na wylewki, tynkowanie ścian, szpachlowanie. W łazience trzeba zamontować brodzik/wannę zagruntować ściany i podłogi. Następnie przychodzi pora na malowanie ścian i sufitów, potem układanie podłóg i montaż drzwi. Na końcu trzeba sprawdzić ewentualne powstałe uszkodzenia i je zatuszować.