link(''); ?>

Kupując dom, czy mieszkanie niejednokrotnie stajemy przed nie lada wyzwaniem. Każdy inwestor musi dokładnie zaplanować remont i zdecydować, czy warto remontować nieruchomość we własnym zakresie w czasie wolnym, czy może lepiej zatrudnić fachową ekipę remontową. Kolejną rzeczą, jaką należy przemyśleć jest zakup materiałów.

Image

Jak zaplanować i przeprowadzić remont?

Remonty to znaczny wydatek związany z zakupem tynków, farb, klejów, parkietów i wielu innych artykułów. Dlaczego więc przepłacać, skoro można wcześniej zapoznać się z ofertą hurtowni budowlanych w okolicy, czy nawet firm tego typu prowadzących sprzedaż przez internet? Niejednokrotnie zakup wszystkich materiałów budowlanych w jednym miejscu, np. w centrum handlowym, wcale nie okazuje się korzystny dla naszych kieszeni.

Jedną z kluczowych kwestii jest także wybór ekipy remontowej, jeżeli sami nie chcemy, lub nie potrafimy wykonać pewnych prac. Nie zawsze należy kierować się ceną usługi i korzystać z opcji najtańszej, co gorsza - bez umowy, czy faktury za usługę, ponieważ jest to tylko pozorna oszczędność. W przypadku nieprawidłowej realizacji prac, inwestor w takim przypadku najczęściej wyda pieniądze w błoto, ponieważ ekipa pracująca "na czarno" może się zapaść pod ziemie, a on sam stanie przed koniecznością zlecenia poprawek, czy wręcz wykonania prac od nowa. Współpracując z legalnie działającym wykonawcą, inwestor może dochodzić ewentualnych roszczeń w przypadku niewykonania lub nieprawidłowego wykonania zleconych prac.

Jest to tylko kilka z wielu kwestii, jakie należy rozpatrzyć. Remonty nie muszą być stresujące i kosztowne, jeżeli tylko odpowiednio je zaplanujemy.